“Женева-3”: сторони погодилися будувати “демократичну світську” Сирію

890

Наступний раунд переговорів щодо мирного врегулювання конфлікту в Сирії повинен розпочатися 9-10 квітня, в ООН підготували для сторін список спільних позицій для узгодження.

На переговорах між сирійською опозицією та урядом Башара Асада за посередництва Об’єднаних Націй у Женеві підготували документ з 12 пунктів, які описують майбутній розвиток країни. Документ, який уклав спецпредставник ООН з Сирії Стаффан де Містура, було оприлюднено у четвер, 24 березня, .

“Необхідно дотримуватися суверенітету, незалежності, єдності та територіальної цілісності Сирії (…) Вона має бути демократичною, світською державою, побудованою на плюралізмі”, – цитує документ агенція “Інтерфакс”. У ньому також наголошується на верховенстві права, незалежності судової системи, рівності прав жителів країни та відсутності дискримінації. Окремий пункт присвячено боротьбі з тероризмом. Йдеться також і про політичну реформу в Сирії, зокрема, про розробку нової конституції країни за підтримки ООН.

Документ не був узгоджений де Містурою зі сторонами переговорів, проте спецпредставник зазначив, що з цих питань вони займають схожу позицію. Наступний раунд переговорів анонсований на 9-10 квітня – на ньому, за словами де Містури, обговорюватиметься “політичний процес“. Дамаск у свою чергу заявив, що бере паузу у переговорах до оголошення результатів парламентських виборів 13 квітня.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.