В Amnesty International назвали угоду між ЄС та Туреччиною ударом по правах людини

migranty

Правозахисники міжнародної організації Amnesty International жорстко розкритикували угоду між ЄС та Туреччиною щодо подолання кризи біженців, вказавши на те, що Туреччина “не є безпечною” для мігрантів.

У міжнародній правозахисній організації Amnesty International (AI) жорстко розкритикували угоду між ЄС та Туреччиною щодо подолання кризи біженців, яку було укладено в п’ятницю, 18 березня, назвавши її ударом про правах людини.

“Туреччина не є безпечною країною для біженців і мігрантів, а тому будь-який процес видворення, який передбачає протилежне, буде неправильним, протизаконним та аморальним”, – цитує офіційний сайт організації директора програм AI Джона Далуісена, який відвовідає за питання Європи та Центральної Азії.

Правозахисники закидають Євросоюзу бажання “повернутися спиною до глобальної кризи біженців та свідомо ігнорувати свої міжнародні обов’язки”.

Обережно на угоду між Брюсселем та Анкарою відреагували і в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), звідки ще до цього лунали застеження щодо документа. Там заявили, що визнають необхідність знайти вирішення для ситуації, що склалася, але зазначили, що вирішальне значення матиме втілення угоди в життя. В організації наголосили на необхідності дотримуватися міжнародного права та індивідуального підходу до кожного випадку прохача притулку.

Як відомо, раніше в AI та ООН вже застерігали ЄС від свавільних депортацій біженців до Туреччини.

Згідно з умовами укладеної угоди, Греція повинна визнати Туреччину безпечною країною походження. Туреччина, у свою чергу, бере на себе зобов’язання із реадмісії усіх нелегальних мігрантів з Греції, що прибудуть туди починаючи з неділі, 20 березня, і які не подаватимуть заяву на отримання притулку в цій країні. Це стосується і тих біженців, чию заяву на отримання притулку в Греції буде відхилено. Анкара також бере на себе зобов’язання із надання захисту біженцям відповідно до Женевської конвенції про біженців.

Джерело : DW


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.