Постпред України при ООН розповів про невдалі спроби делегації РФ зірвати засідання Радбезу щодо Криму

Ельченко

Російській делегації не вдалося зірвати засідання Ради Безпеки ООН у форматі Appia, присвяченого проблемі дотримання прав людини в Криму, заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

За його словами, спроби росіян відмовити інші делегації від участі в засіданні не принесли результату, передає Інтерфакс-Україна.

“Сама російська делегація не прийшла на цю зустріч, що було не дивно для мене. А сьогоднішній візит президента Росії Путіна в Крим – це дуже дивний спосіб відзначати другу річницю анексії”, – сказав Єльченко сьогодні, 18 березня, на брифінгу в Нью-Йорку після завершення засідання.

Він також повідомив, що на засіданні були присутні 11 з 15 членів Радбезу ООН. Так, не відвідали засідання делегації Росії, Китаю, Анголи та Венесуели.

Під час засідання, як зазначає Єльченко, говорили, зокрема, про неможливість проживати в Криму при відсутності російського паспорта. “На перший погляд, це виглядає як добровільний крок, але якщо ви заглибитися в цю ситуацію, то побачите, що без російського паспорта ви нічого не можете робити в Криму. Ви не можете піти в лікарню, поступити в університет, відправити дітей до школи, придбати автомобіль, зареєструвати майно. Вас ніби не існує. Людям потрібно або отримувати громадянство РФ, або їхати з Криму”, – пояснив український посол.

Джерело: Новое Время

Нагадаємо, раніше Євросоюз закликав країни ООН приєднатися до санкцій проти Росії. МЗС РФ вже побачило в цій заяві “зарозумілу неповагу” до населення Криму.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.