Президент Грузії назвав “повзучу російську окупацію” однією з головних загроз на Кавказі

epa03696136 Giorgi Margvelashvili, the Education Minister of Georgia, speaks to media representatives in Tbilisi, Georgia, 11 May 2013. Giorgi Margvelashvil has been named by the Georgian Dream coalition as its candidate for the October 2013 presidential elections.  EPA/ZURAB KURTSIKIDZE

Маргвелашвілі зазначив, що Росія окупувала 20% території Грузії

Ситуація з безпекою на Кавказі різко погіршилася через низку причин, серед яких російська окупація територій Грузії. Про це заявив грузинський президент Георгій Маргвелашвілі, виступаючи на IV Глобальному Бакинському форумі, передає “Грузія Онлайн“.

Серед інших факторів він зазначив українську кризу, хвилю мігрантів і тероризм.

“Стан безпеки в регіоні за короткий період відчутно змінився. Наріжний камінь нашої спільної безпеки в регіоні порушують повзуча окупація Росії в Грузії, події в Україні, зростаючі загрози тероризму та криза біженців”, – заявив Маргвелашвілі.

Він зазначив, що Росія окупувала значну частину грузинських територій.

“Сьогодні 20% території Грузії окуповано Російською Федерацією, 15% нашого населення стали вимушено переміщеними особами. Незважаючи на це, Грузії вдається внести найбільший серед країн-не членів альянсу внесок у місію НАТО з підтримки глобальної безпеки”, – зазначив грузинський президент.

Нагадаємо, в серпні минулого року до Гаазького суду Грузія направила матеріали у справі розслідування російської військової агресії в серпні 2008 р.

Як відомо, у серпні 2008 року між Грузією з одного боку і Південною Осетією і Абхазією, а також Росією з іншого стався збройний конфлікт. Бойові дії тривали з 8 до 12 серпня включно. За даними ООН, з початку бойових дій в регіоні більш ніж 118 тис. осіб виявилися біженцями. З них з Південної Осетії 30 тис. біженців були доставлені до Північної Осетії, 15 тис. евакуювалися до Грузії і більш ніж 70 тис. залишили Горі та навколишні села.

Джерело: 112.ua


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.