Греції загрожує гуманітарна криза через наплив біженців

profughi_650x410

Греції загрожує гуманітарна криза через скупчення біженців на її північному кордоні, які не можуть потрапити на “балканський маршрут”. Про це у вівторок, 1 березня, заявив речник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). “Європа стоїть на порозі рукотворної гуманітарної кризи”, – сказав Адріан Едвардс. За словами речнка, велике скупчення людей веде до дефіциту продуктів харчування, доступу до питної води, житла та санітарних умов.

131724 біженці перетнули Середземне море у січні та лютому, а це більше, ніж за всю першу половину 2015 року. 410 загинули на воді. “Греція не справиться із цією ситуацією самотужки”, – сказав Едвардс.

Шлях мігрантам через так званий “балканський маршрут” до Німеччини було обмежено рішенням Австрії та балканських країн. Зокрема Словенія, Хорватія та Австрія ввели ліміти на щоденний пропуск через власні кордони, а Македонія не допускає на свою територію біженців з Афганістану.

У зв’язку з цим Греція пригрозила блокувати рішення ЄС на саміті 7 березня, якщо торішній план щодо перерозподілу біженців не буде негайно втілено в життя.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.