Поліпщення щодня: Кабмін підняв норму споживання газу населенням майже на половину

gazoramky

Кабінет Міністрів встановив норму споживання газу громадянами для приготування їжі (при підключеному централізованому гарячому водопостачанні) без наявності лічильника на рівні 4,4 куб. м/осіб на місяць.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні в середу.

За словами прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, він має намір підписати цю постанову відразу після погодження Мінфіном. Міністр фінансів Наталія Яресько попросила надати їй 24 години на погодження.

Відповідну пропозицію на Кабмін було винесено міністром енергетики та вугільної промисловості Володимиром Демчишиним.

“21 вересня 2015 року постанову (про зниження норм споживання газу вдвічі) було оскаржено. Є рішення Окружного адміністративного суду Києва, який скасував дію цієї постанови. На жаль після цього було рішення Апеляційного суду та Вищого адміністративного суду 28 січня 2016 року, який, по суті, цю постанову скасував. Тому в даний момент, нам необхідно принципово швидко прийняти іншу постанову, яка дозволить врегулювати це питання”, – сказав міністр.

За його словами, норма 4,4 куб. м/людину на місяць розрахована як середньорічне використання газу цією категорією споживачів.

Також Демчишин заявив про намір обласних газопостачальних компаній з лютого виставляти платіжки виходячи з норми 6 куб. м/людину на місяць.

“За нашою інформацією, вже з лютого облгази мають наміру виставляти вже подвійну ставку, за нормами 6 куб. м газу. Більш того, за період з 1 жовтня вони планують перерахувати”, – додав він.

За словами Яценюка, єдина норма 4,4 куб. м/людину на місяць буде діяти до прийняття Кабміном диференційованих за регіонами норм споживання.

Крім того, Кабмін своїм рішенням скасував постанову №619 від 1996 року, якою спочатку вводилися норми споживання газу без лічильників.

Як відомо, раніше Вищий адміністративний суд відхилив касаційну скаргу Кабміну і підтвердив рішення Окружного адмінсуду Києва від 21 вересня про визнання незаконною і недійсною постанови Кабміну №237 від 29 квітня 2015 року, яким уряд вдвічі знизив норми споживання природного газу для населення, що не має лічильників.

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.