Росія тепер хоче особливого статусу для Донбасу в Конституції України назавжди

1503583

Про висунутий Україні вчора в Мінську ультиматум, який вона відкинула, докладно розповів представник України у політичній підгрупі Роман Безсмертний.

Він повідомив, що представники «ДНР» побажали отримати на конституційному рівні квоту «ДНР» у Верховній Раді, право узгодження всіх прийнятих законів і право вето на рішення в царині зовнішньої політики.

Також представники терористичної «ДНР» вимагали від України повної амністії всіх, хто бере участь у конфлікті, включаючи «звільнення з полону членів «ДНР» та учасників ДРГ, яких заарештували в Одесі, Харкові, Києві та інших містах».

Крім того, «ДНР» хоче, щоб «регіон Донбас» здобув широку економічну (право торгувати з Росією), політичну (право обирати свій парламент, уряд і президента) і культурну (захист російської мови) автономію.

Але і це ще не всі пункти забаганок «ДНР». Там захотіли ще й отримання права самостійно формувати штат поліції, служб безпеки, судових органів, прокуратури, прикордонних військ та інших установ без погодження з Києвом.

Усі ці «пропозиції» бойовики за підтримки Росії під час переговорів у рамках політичної підгрупи 27 січня подали за півгодини до завершення зустрічі. Проходили перемовини за присутності головуючого на засіданнях Тристоронньої контактної групи, посла ОБСЄ Мартіна Сайдіка.

«Ці «документи» ми побачили у вигляді якихось листків без адреси і підпису. Головуючому від ОБСЄ ці документи були передані о 19 годині. Тобто протягом дня відбувалася певна гра.  Я сьогодні про це сказав Гризлову: «Або вся ваша делегація кладе карти на стіл, або ми не будемо і не можемо брати участь в такому процесі», — зазначив представник України у політичній підгрупі Роман Безсмертний.

«Що стосується цього «документа», то він має відношення до процесу, як я до балету. Відповідь наша дуже проста: процедура щодо внесення змін до Конституції перебуває в розпорядженні суверенного українського народу і ним на те уповноваженого органу — ВР. І цей орган має приймати рішення, що і як робити. Тому записки без адреси і підпису треба гвинтом чіпляти, а не передавати українській делегації і тим більше представнику і головуючому від ОБСЄ», — заявив Безсмертний.

«Розмова була досить напруженою, розмова була такою, якою вона була останні півтора року. На жаль, сторони залишилися при своїх переконаннях», — резюмував безрезультатність загалом дводенних перемовин у Мінську представник України в політичній підгрупі.

До представлення бойовиками ультимативних пропозицій у політичній підгрупі говорили, зокрема, про вибори на окупованих територіях Донбасу.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.