У Москві розформують Бібліотеку української літератури

biblioteka

Бібліотеку української літератури в Москві переформатують у філію Московського дому національностей.

Про це заявив прес-секретар Департаменту національної політики Москви Володимир Яковлєв у коментарі Slon Magazine.

“Це буде підвідомча установа, філія Дому національностей”, – сказав він.

“Рішення було ухвалено давно, зі скандалом це не пов’язано, тут особливо немає чого говорити. Ви знаєте ще якісь національні бібліотеки в Москві? От, це єдина така бібліотека, тому й вирішено було її передати в Дім національностей. І не потрібно шукати підступи”, – запевнив московський чиновник.

29 жовтня влада Москви заявила про передачу бібліотеки у ведення Департаменту національної політики Москви. Рішення набуде чинності 1 січня 2016 року.

28 жовтня в Бібліотеці української літератури провели обшук із вилученням книг і матеріалів. Причиною для нього нібито стало поширення книг українського автора Дмитра Корчинського, забороненого в Росії.

Обшук провели і вдома в директора бібліотеки Наталі Шаріної, а потім її саму затримали за звинуваченням “у роздмухуванні національної ненависті й ворожнечі”.

МЗС України назвав обшуки й затримання Шаріної “не першою спробою Кремля наклеїти ярлики “русофобії” та “екстремізму” на все українське” і назвав це політичною акцією.

Обшуки в Бібліотеці української літератури проводилися й раніше – у грудні 2010 року й у січні 2011-го.

Джерело – УКРАЇНСЬКА ПРАВДА


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.