В Луганській області ООН знов відновила проведення гуманітарних операцій

UN flag

Організація Об’єднаних Націй відновила проведення гуманітарних операцій на непідконтрольних українському уряду територіях в Луганській області, через три місяці після її призупинення.

Дозвіл на відновлення діяльності у Луганську надали бойовики. Про це заявив координатор з гуманітарних питань та головний офіційний представник ООН в Україні Ніл Вокер, повідомляється на сайті організації.

“Ми працюємо з усіма сторонами для того, щоб пришвидшити відправлення та надання гуманітарної допомоги найуразливішим верствам населення, які проживають у непідконтрольних уряду районах в Луганській області. Часу дуже мало. Ми розраховуємо на підтримку усіх сторін для полегшення перевезення допомоги через лінію розмежування автомобільним та залізничним транспортом, усунення непотрібних бюрократичних процедур, які сповільнюють нашу роботу з самого початку кризи” – зазначив Вокер.

При цьому майже 16 тисяч тон продовольчої допомоги, пакунків для сімей, матеріалів для ремонту помешкань, медикаментів та інших предметів, яких потребують найуразливіші верстви населення, були готові для доставки у будь-який час.

“У нас є достатньо матеріалів, щоб надати допомогу 50 000 особам майже відразу, залежно від вирішення бюрократичних вимог для перетину лінії розмежування, та, наразі, ми знаходимось в процесі збору ще більшої кількості допомоги. Ми щиро вітаємо відновлення цих важливих гуманітарних операцій”, – додав Вокер.

Окрім дій, спрямованих на порятунок життя, Організація Об’єднаних Націй в України підтримує широкий спектр діяльності. Зокрема, підтримує відновлення звичного способу життя (допомога у працевлаштуванні, відновлення роботи основних служб), сталий розвиток (включаючи врядування та реформи, а також питання довкілля), моніторинг та звітування щодо дотримання прав людини.

“Сьогодні, враховуючи події в Луганську, ми замислюємося про необхідність вживання невідкладних заходів для вирішення гуманітарної кризи, особливо в світлі наближення зими, в той же час розраховуючи повернути надію та забезпечити довгостроковий розвиток”, – зазначив представник ООН в Україні.

Вокер підкреслив, що “гуманітарна діяльність визначається як аполітична та спрямована на надання допомоги тим, хто постраждав від кризи. Принципи, якими ми керуємося включають: гуманність, неупередженість та нейтральність; коли нам дозволяють проводити нашу діяльність, ми докладаємо усіх зусиль для надання допомоги людям для того, щоб зробити добре та правильно нашу роботу”.

 


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.