“ДНР” і “ЛНР” заявили про перенесення своїх “виборів”

bab2ee0da4

Угруповання “ДНР” і  “ЛНР”, які контролюють частини Донецької і Луганської областей України, заявили про скасування своїх “виборів” у місцеві органи влади, призначені раніше на 18 жовтня і 1 листопада

У заяві представників “ДНР”» і  “ЛНР” йдеться, що вибори перенесені на наступний рік, і наголошується, що рішення ухвалене у зв’язку з підсумками зустрічі “нормандської четвірки” в Парижі.

“За цей час Україна буде зобов’язана виконати всі взяті на себе за Мінським угодами зобов’язання. А саме: надати Донбасу особливий статус, не допустити переслідування і покарання осіб – учасників подій на території Донецької та Луганської областей, а також переголосувати поправки в Конституцію в новій, погодженою з нами редакції”, – йдеться в заяві представників донецьких і луганських сепаратистів Дениса Пушиліна і Владислава Дейнего.

2 жовтня учасники зустрічі в 2нормандському форматі”, що відбулася в Парижі, заявили після її закінчення, що вибори в тимчасово окупованій нині частині Донбасу можуть відбутися тільки за українським законодавством, а відтак і не в ті терміни, які собі визначили сепаратисти.

Зокрема, президент Франції Франсуа Олланд заявив, що ці вибори мають відбутися після того, як парламент України визначить законодавчі підстави для цих виборів. Французький керівник також припустив, що такі вибори можуть відбутися і після закінчення терміну дії мінських домовленостей 31 грудня цього року.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель повідомила, що президент Росії зобов’язався докласти зусиль до того, щоб через політичну робочу підгрупу Тристоронньої контактної групи домогтися від сепаратистів, щоб вибори там відбулися тільки за українським законодавством і за узгодженням із владою України.

Президент України Петро Порошенко, зі свого боку, сказав, що всі учасники «нормандської четвірки» твердо і чітко підтримали його позицію про неприпустимість “фейкових виборів” 18 жовтня і 1 листопада. Вибори на нині тимчасово окупованих територіях можуть бути визнані дійсними, тільки якщо вони відбудуться виключно за українським законодавством, під міжнародним спостереженням і будуть визнані вільними, чесними і прозорими, наголосив він.

Четвертий учасник зустрічі, президент Росії Володимир Путін, сам не коментував її результатів, але його речник Дмитро Песков заявив про те, що вибори на окупованій частині Донбасу “проблематичні у відриві від політичних реформ в Україні”. Він, однак, додав, що російський керівник протягом кількох днів дасть доручення обміркувати ці питання з «офіційними представниками» підтримуваних Росією незаконних збройних сепаратистських угруповань “ДНР” і “ЛНР”, визнаних в Україні терористичними.

Джрело: Радіо Свобода


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.