Посла РФ у Туреччині викликали для отримання ноти протесту

300px-F-15_over_Iceland_September_2010

Міністерство закордонних справ Туреччини опублікувало повідомлення, в якому стверджує, що літак російських ВПС порушив повітряний простір країни.

Літак російських ВПС був помічений у повітряному просторі Туреччини поблизу сирійського кордону. Це відбулося 3 жовтня в 12:08 у районі Яйладиги провінції Хатай. Для перехоплення літаків Туреччина підняла два винищувачі F-16S, які проводили патрулювання. Після цього, йдеться у повідомленні, російський літак покинув повітряний простір. Він попрямував у бік Сирії.

У МЗС Туреччини заявили, що Росія несе відповідальність за інцидент. Для з’ясування обставин, а також для вираження протесту у відомство викликали російського посла.

Посла Росії Андрія Карлова викликали в МЗС для отримання ноти протесту. Міністерство вимагає, щоб подібні порушення не повторювались. Інакше, стверджує воно, Росія буде нести відповідальність за всі небежані наслідки, які можуть статися.

Крім того, для висловлення протесту міністр закордонних справ Туреччини Ферідун Синірліоглу зателефонував своєму російському колезі Сергію Лаврову.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган сказав, що не дозволить нанесення авіаударів поблизу своїх кордонів. Також він назвав помилкою рішення Росії наносити авіаудари в Сирії та спрогнозував, що це призведе до подальшої ізоляції Кремля.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.