Національний банк України посилив правила валютних аукціонів

index

Національний банк України посилив відповідальність банків за виконання ними заявок, поданих для участі у валютних аукціонах, які проводить регулятор, згідно постанови правління НБУ №655.

Згідно з повідомленням, банк, заявка якого обрана Нацбанком для задоволення на аукціоні, зобов’язаний укласти угоду з регулятором про продаж або купівлю іноземної валюти та підтвердити його.

Таким чином, згідно з новими правилами, заявка не може бути відкликана, а банки-порушники правил будуть відсторонені від участі у трьох наступних аукціонах.

Крім того, тепер регулятор може оголошувати про проведення аукціонів не тільки напередодні, як це передбачалося раніше, але й в день їх проведення.

«Це дозволить підвищити оперативність реагування Національного банку на виникнення дисбалансів на валютному ринку», – наголошується в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, 24 вересня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомляла, що з початку року регулятор купив на міжбанківському валютному ринку понад 1,3 млрд дол. США, в тому числі майже 80 млн дол. – у перший тиждень нових щоденних аукціонів з купівлі валюти.

У рамках програми з МВФ Нацбанк розраховує наростити золотовалютні резерви до 18 млрд дол. на кінець 2015 року.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.