На Донбасі зберігається загроза повторної ескалації

150424061604_osce_shyrokyne_alexander_hug_640x360_osce_nocredit

Існує загроза повторної ескалації конфлікту на Донбасі. Такі висновки припустила місія ОБСЄ

Про це повідомив заступник керівника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг по скайпу в Києві.

“На сході України зберігається відносний спокій протягом останнього місяця, тільки самотні перестрілки іноді можна почути в районі Донецької та Луганської областей. Більшість з них стосується вогнепальної зброї”, – повідомив Хуг.

На деяких ділянках і напрямках у зоні АТО спостерігається часткове відведення озброєння й техніки бойовиків.

Відведення техніки поки виглядає так:

– бойовики відводять по 2-3 танки з позицій у районі Саханки й Безіменного. Мінометні підрозділи залишаються на позиціях;

– фіксується відведення техніки бойовиків із декількох позицій між Станицею Луганською й Веселою горою. Водночас, мережа групи ІС не зафіксувала переміщення даної техніки поза 15-км зони від передньої лінії, що може свідчити про незначне її відведення на замасковані позиції;

– східніше Майорська помічене переміщення на нові позиції бронегрупи бойовиків із 3 танків і 2 БМП-2;

– у районі Красного Луча помічено переміщення піхотного підрозділу бойовиків на БТР-80 і БТР-70, а також армійських вантажівках.

Поміж тим, на захід від Єнакієвого бойовики обладнують одразу два взводні опорні пункти, до яких підвозяться бетонні конструкції.

У районі Макіївки триває облаштування району оборони батальйону. До позицій прибули будівельна техніка, 4 МТ-ЛБ, 2 танки Т-72 і 2 КамАЗи;

У смузі від Докучаєвська до Старої Ласпи помічено підрозділи ЗС РФ, яким банд формування з числа місцевого населення й російських найманців передають позиції. Передача відбувається під контролем 2-х груп “начальства” – кадрових офіцерів ЗС РФ.

У Новоазовську бойовики обладнують склад паливно-мастильних матеріалів, північніше від місця розташування аналогічного складу, знищеного артилерією ЗС України навесні.

“Використання важкого озброєння, яке спостерігала СММ, в основному було оцінено як частина військових навчань. Ми відзначили, що ці навчання в Донецькій і Луганській області проходять щодня. 23 вересня, наприклад, під час проведення таких тренувань в так званій “ЛНР”. ..наші спостерігачі помітили 28 БТРів “, – сказав він.

За його словами, такі навчання служать нагадуванням того, що всі ще існує загроза повторної ескалації.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.