Україна денонсувала угоду про добудову Хмельницької АЕС

5c93ea3049d44da36f14d3a1ab0cef52

Закон про денонсацію українсько-російської угоди про добудову Хмельницької АЕС ухвалила сьогодні Верховна Рада.

Підтримали цей документ усі фракції, крім “Опозиційного блоку”. У парламенті й уряді наголошують, що атомні станції виробляють основну кількість електроенергії в Україні, відтак вони мають поетапно відмовлятися і від російського обслуговування, і від російського палива. Частина ж експертів вважає такий крок передчасним та непродуманим.

Росія не добудовуватиме третій та четвертий енергоблоки Хмельницької атомної електростанції. Міжурядову угоду про цей проект Верховна Рада денонсувала і скасувала закон, в якому йшлося про порядок цього будівництва.

Український Кабінет міністрів, який виступив ініціатором денонсанції, у пояснювальній записці до закону назвав спорудження третього і четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС одним із пріоритетних завдань у галузі ядерної енергетики. Однак, наголосили в уряді, Росія не виконала своїх зобовʼязань за угодою від 2010 року: будівництво не розпочалося.

Російська сторона денонсацію поки не коментувала: жодної інформації про припинення партнерства не наводять ні МЗС Росії, ні корпорація “Росатом”.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.