“Газпром” втратив мільйони на “Турецькому потоці”

TANAP

“Газпром” уже втратив кілька сотень мільйонів євро на будівництві “Турецького потоку”, оплачуючи простій суден-трубоукладачів, які шостий місяць чекають у Варні.

І хоча “Газпром” погодився дати знижку турецьким приватним компаніям на газ, через переговори з держкомпанією Туреччини Botas прогрес за проектом “Турецький потік” під сумнівом, повідомляє КоммерсантЪ.

Повідомляють, що турецькі компанії отримали знижки від “Газпрому” після багатомісячних переговорів. Дисконт, за словами джерел видання, становитиме приблизно 25% у першому кварталі і ще 15% у другому, і в травні ціна опуститься до рівня близько $260 за 1 тис. кубометрів.

Але аналогічні переговори “Газпрому” з держкомпанією Botas у глухому куті, що ставить під сумнів прогрес за проектом “Турецький потік”, повідомляє видання.

Крім того, “Газпром” ризикує і часткою на ринку: з лютого Туреччина активно нарощує закупівлі спотового зрідженого газу, який зараз на $50 за 1 тис. куб. м дешевше російського. У квітні постачання газу в країну з РФ впали майже на 38% порівняно з минулим роком.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.