Проти Гонтаревої порушено карну справу

гонтарева

Печерський районний суд Києва зобов’язав столичну прокуратуру розпочати розслідування дій голови Національного банку України Валерії Гонтаревої щодо валютних інтервенцій яки призвели до збитків держави.

Таке рішення прийнято 1 грудня на задоволення скарги Ростислава Кравця, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на інформацію канцелярії Печерського райсуду.

«Скарга задоволена. Рішення прийнято суддею Цоколь Ларисою Іванівною», – зазначили в суді.

Голові Нацбанку інкримінується ст. 364 Кримінального кодексу (“зловживання владою або службовим становищем з метою одержання будь-якої неправомірної переваги для самої себе чи іншої фізичної або юридичної особи, використання службовою особою влади чи службового становища всупереч інтересам служби»).

Суть звинувачень зводиться до валютних інтервенцій Нацбанку в серпні 2014 року. Так, 5 серпня НБУ виходив на міжбанк з купівлею доларів за 11,93 грн / $ і продажем за 12,26 грн / $, а на тому ж тижні – 8 серпня – торгував на валютному ринку трохи дорожче – 12,45-12, 6 грн / $. Причому спочатку за нижчим курсом продав на міжбанку $ 69 млн, а через кілька днів дешевше викупив там же $ 35 млн.

Позивач – адвокат Ростислав Кравець – звертає в позовній заяві увагу на те, що на кожному доларі, який був викуплений за нижчим курсом, Нацбанк втратив 19 копійок, і державі було завдано збитків.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.