Парламент “війни” розпочав свою роботу

рада

За прогнозами лідера фракції “Блоку Петра Порошенка” Юрія Луценка, сьогодні на засіданні депутати затвердять прем’єра, а повний склад уряду і комітети – у вівторок.

Як повідомляє INSIDER, про це політик сказав журналістам сьогодні на урочистому відкритті першого засідання Верховної Ради.

“Шанси на те, що сьогодні затвердять прем’єра, максимальні. Я прогнозую, що сьогодні ми створимо коаліцію, сьогодні ми оберемо голову Верховної Ради, оберемо прем’єр-міністра, і до наступного засідання, у вівторок, ми будемо готові з повним складом уряду та комітетів ВР”, – підкреслив він.

За словами політика, сьогодні парламент не зможе обрати весь склад уряду.

“Не тому, що хтось ділять портфелі, а тому, що конституція передбачає обов’язок прем’єр-міністра проконсультуватися з партіями більшості, які вносять йому кандидатури міністрів, а не навпаки”, – зазначив Луценко.

Він сказав, що зараз всередині коаліції ще тривають дебати про порядок розподілу парламентських комітетів.

“Позиція нашої фракції: ми категорично проти квотного принципу при формуванні уряду. Ми маємо обрати політично прем’єр-міністра з технічним урядом, з урядом позапартійних професіоналів”, – додав нардеп.

Луценко нагадав, що, згідно з законом про регламент, комітети ВР формуються пропорційно до складу фракцій та груп, відповідно до “напрацьованої формули розподілу” кожна фракція, виходячи з чисельності, може претендувати на певну кількість керівних посад у комітетах.

“Нас особисто це не дуже хвилює, бо ми знаємо, що в усіх комітетах коаліція матиме більшість, незалежно від того, хто буде головою комітету. Ми повинні виконувати коаліційну угоду”, – зазначив політик.

За його словами, фракція “БПП” має “теоретичну можливість” очолити близько 9 комітетів, а інші фракції мають менші можливості.

Сьогодні, 27 листопада, Верховна Рада 8 скликання розпочала свою роботу. Голова парламенту Олександр Турчинов відкрив урочисте засідання, нардепи підписали присягу на вірність українському народу.

фото: Українська правда


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.