В останні дні на посаді ван Ромпей підіграв Росії

ромпей

Українська криза, починаючи з подій в Криму, є найсерйознішою геополітичною кризою в Європі з часу закінчення “холодної війни”.

Про це, як повідомляє ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА, заявив у вівторок, в Парижі голова Європейської Ради Херман ван Ромпей, додавши, що потрібно зібрати головних фігурантів кризи в Україні за переговорним столом для досягнення угоди по типу “Осло 1993”.

“Сьогодні головне в наступному. З моменту припинення вогню за мінським протоколу від 5 вересня загинуло близько 1 тис. Чоловік. Я більше не називаю це припиненням вогню. Майбутнім припиненням вогню уготована та ж доля, якщо ми обмежимося управлінням ситуації на місці. Потрібно глобальне рішення . Потрібно знайти спосіб для України стати децентралізованою (або федералізованою) і інклюзивної країною. Потрібно визначити місце України в Європі “, – підкреслив Х. ван Ромпей.

На його думку, Україна повинна зблизитися з Європою, як того бажає більшість населення країни, і при цьому встановити коректні відносини з Росією, “своїм сусідом, з яким вона має спільну історію, культуру і мову”. Необхідно поважати її межі, а значить, суверенітет, незалежність і територіальну цілісність, але також слід поважати і меншини.

Більш того, ван Ромпей, мандат голови  Євроради якого завершується у листопаді, переконаний у тому, що потрібно глибоко братися за всі ці проблеми і зібрати головних фігурантів навколо переговорного столу для досягнення угоди по типу “Осло 1993”.

“Такий діалог вимагає, знову і знову, політичної довіри, повернення довіри, бо сьогодні його катастрофічно не вистачає”, – зазначив Х. ван Ромпей.

Нагадаємо, “Осло 1993” – це двосторонні закриті переговори в Осло між Ізраїлем і Організацією звільнення Палестини з метою врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту. Переговори закінчилися підписанням 13 вересня 1993 у Вашингтоні спільної Декларації про принципи. Документом передбачалося введення місцевого самоврядування в Секторі Газа і на Західному березі річки Йордан на період до 5 років, що повинно було привести до постійного врегулювання. Як відомо, ця угода виявилася повністю провальною.


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.