Зниження видобутку нафти у світі – остання надія Путіна

путин

В уряді Росії відчувають катастрофу що наближається через здешевлення нафти і намагаються домовитися з ОПЕК щодо зниження видобутку.

Сьогодні, за два дні до початку саміту ОПЕК у Відні, де відбудеться зустріч міністрів енергетики Росії та інших великих країн – експортерів нафти, в Москві міністр енергетики РФ Олександр Новак і глава “Роснефти” Ігор Сєчін зустрічалися з главою МЗС Венесуели Рафаелем Раміресом.

На думку видання, високопосадовці обговорювали заходи щодо скорочення видобутку нафти, щоб зупинити стрімке падіння ринкової ціни.

Вже відомо, що міністр фінансів РФ Антон Силуанов оцінив втрати Росії від 30% -ного зниження ціни нафти приблизно в $ 90-100 млрд на рік. Це відчутніше за санкції, що стоять Росії “всього” $ 40 млрд.

Повідомляється, що про зниження видобутку російські чиновники думають вже кілька тижнів. Також відомо про обговорення узгодженого кроку з організацією країн-експортерів нафти: Росія знижує видобуток на 15 млн т на рік, а ОПЕК – на 70 млн т.

Втім, достеменно відомо, односторонньому порядку ОПЕК знижувати видобуток не збирається, та й спільна акція під питанням. Міністр енергетики РФ Новак оцінює шанси, що вона відбудеться, невисоко. Категорично проти скорочення видобутку Саудівська Аравія, яка є ключовим союзником США в регіоні.

Як відомо, країни Перської затоки чутливі до зниження ціни нафти не менш Росії, але поки цілком можуть терпіти. За розрахунками МВФ, тільки Бахрейну для виконання роздутого бюджету потрібна ціна нафти в 120 доларів за барель; ОАЕ, Катар і Кувейт цілком непогано почувають себе і при $ 60-80, Оману і саудитам потрібно трохи менше $ 100/бар. Але і Саудівська Аравія, якщо не знизить витрати, в 2015 р зіткнеться з невеликим бюджетним дефіцитом – в 1,4% ВВП. Проте, на відміну від Росії, за роки дорогої нафти більшість нафтовидобувних країн створили солідні резерви на чорний день.

Більш того, невідомо як саме в Росії планують скоротити видобуток, оскільки скорочення видобутку нафти для російської нафтової галузі – непросте завдання: через кліматичні умови консервація свердловин майже неможлива. А для створення внутрішнього резерву нафти (ідея “Роснефти”) необхідно за бюджетний рахунок будувати нові нафтосховища. Проте, мінекономрозвитку РФ цю пропозицію не підтримує.

В цілому нафта дешевшає вже не так швидко, як в попередні тижні. Вгору ціни підштовхують пом’якшення грошової політики Китаю і очікування нового раунду пом’якшення в єврозоні. Але ключовою для динаміки нафтових цін стане позиція США. Власне, і здешевлення нафти спровоковано ними ж: за даними EIA, за 2010-2014 рр. видобуток в США виросла на 51%, а світова за вирахуванням американської – знизилася на 0,6%. Нафтові компанії США вже скаржаться, що нафта занадто дешева, але для більшості родовищ ціна в $ 70 прийнятна. До того ж технології видобутку нетрадиційної нафти швидко розвиваються. Це означає, що прямо зараз експортери нафти не підуть на зниження видобутку. Отже, для Росії скорочення бюджетних витрат стає завданням більш актуальним, аніж спроба вибудувати узгоджені дії з країнами ОПЕК.

 

За матеріалами ВЕДОМОСТИ


Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someoneShare on LinkedIn0Pin on Pinterest0Print this page
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.